СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У «Верховному суді» окупованого Криму 27 червня допитали як свідка у справі Ахтема Чийгоза колишнього заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, зараз — главу підконтрольного Кремлю комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян анексованого Криму Заура Смирнова.

Про хід судового засідання на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Микола Полозов.

Полозов зазначив, що на початку сьогоднішнього судового засідання стороною захисту були заявлені клопотання про виклик свідків для допиту. Перше клопотання про виклик «голови Держради Криму» Володимира Константинова було судом задоволене. Друге клопотання — про допит муфтія Еміралі Аблаєва було судом залишене без задоволення. Також вчергове суд відмовився доправити Ахтема Чийгоза до зали суду.

Після цього суд перейшов до допиту свідка Смирнова, який відразу заявив, що на нього, як на заступника голови, покладалися обов'язки із взаємодії з регіональними та місцевими меджлісами, а також із органами влади. А у Ахтема Чийгоза за рішенням Меджлісу не було повноважень, проте, за словами свідка, була якась усна домовленість, що Ахтем Чийгоз займається організацією масових заходів.

У суді Смирнов розповів про засідання Меджлісу 25 лютого 2014 року, де, за словами Смирнова, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оголосив про проведення наступного дня мітингу «для протидії сесії Верховної Ради Криму».

Хто саме був на засіданні, свідок не зміг згадати, проте вказав, що це було відкрите засідання, на ньому були присутні і члени регіональних меджлісів. Ахтем Чийгоз, за ​​словами свідка, «начебто» теж був на засіданні.

Свідок Смирнов показав, що він був єдиний, хто заперечив Чубарову, пояснивши, що проводити заходи біля парламенту недоцільно, оскільки побоювався зіткнень. Як приклад він навів події біля кримського парламенту 1995 року (насправді 1992-го,  уточнив Полозов). Однак не зміг назвати інших значущих подій за 20 років за участю кримських татар.

Також Смирнов заявив, що рішення про мітинг було прийняте Чубаровим одноосібно, голосування не проводилося.

За твердженням Заура Смирнова, на мітингу він не помітив ні арматури, ні будь-якої зброї в учасників мітингу. Після початку мітингу Смирнов, за його словами, разом із Чубаровим увійшов до будівлі Ради і спостерігав за тим, що відбувається на вулиці, через монітори у холі.

Допит Заура Смирнова не був закінчений, і триватиме під час засідання суду 28 червня.

ФОТО: інтернет

QHA