СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

На окупованому Росією півострові існує загроза поширення азійської перелітної сарани, повідомив директор філії ФДБЗ «Россільгоспцентр» у Криму Андрій Олексієнко.

За його словами, поки масову кількість шкідників зафіксували лише у Красноперекопському районі. Там комаха з'явилася минулого року, а зараз її чисельність наближається до економічного порогу шкодочинності.

— Азіатська перелітна сарана особливо небезпечний шкідник, на території Криму ми спостерігаємо її з 2016 року, з цього періоду через погодно-кліматичні умови вона з'явилася у так званому стадному вигляді. Минулого року вона поширилася по Красноперекопському району на площу близько 3,5 тис. га. Обробки проведені неодноразово на площі 700 га. Минулого року працювала і авіація, і наземні обприскувачі. На сьогодні на площі всього лише 11 га ми спостерігаємо наближення до економічного порогу шкодочинності цього шкідника, розповів він.

За словами експерта, для боротьби зі шкідником сільгосптоваровиробникам доведеться провести не менше трьох хімічних обробок, враховуючи фази розвитку азійської сарани.

ФОТО: інтернет

QHA