СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Сімферополі у так званому "Верховному суді" Республіки Крим розпочалося слухання справ фігурантів так званої "сімферопольської групи" — Узеїра Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

"Суд" вже встиг відхилити клопотання адвоката про допуск до зали судового засідання рідних і близьких Ісмаїлова.

Правозахисники відзначають, що "суди" проводяться у закритому режимі.

Нагадаємо, 10 квітня підконтрольний Кремлю Верховний суд Сімферополя залишив під вартою фігурантів надуманої «справи «Хізб ут-Тахрір».

QHA повідомляло, що у Сімферополі «суд» не пустив на засідання апеляційного суду рідних політв'язнів Еміля Джемаденова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року в «сімферопольській справі «Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов і Айдер Саледінов обвинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Російській Федерації терористичною.

Так звана "справа "Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA