СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму жителі села Чоюнчі (Урожайне) Сімферопольського району вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні та поклали квіти до погруддя національного героя кримськотатарського народу, легендарного льотчика Амет-Хана Султана. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял на своїй сторінці у Facebook.

— Сьогодні у с. Чоюнчі (Урожайне) Сімферопольського району діти й дорослі вшанували пам'ять загиблих у цій війні і пам'ять героя Амет-Хана Султана, — написав він.

Джелял зазначив, що до погруддя двічі Героя Радянського Союзу сьогодні прийшли тільки кримськотатарські діти, оскільки вся школа вирушила до місцевого пам'ятника Великої вітчизняної війни (ВВВ).

— Примітно, що вся школа вирушила до місцевого пам'ятника ВВВ, а до погруддя двічі Героя Радянського Союзу прийшли тільки кримськотатарські діти, — написав він.

QHA повідомляло, що 1 лютого — день пам'яті Амет-Хана Султана. Легендарного льотчика вважають своїм національним героєм і в Дагестані, і в Криму. Він зробив 603 бойових вильоти, збив особисто 30 і у складі групи 19 літаків повітряних сил нацистської Німеччини. За час роботи льотчиком-випробувачем Амет-Хан Султан освоїв близько 100 типів літальних апаратів, його наліт склав 4237 годин. За успішно проведені випробування літальних апаратів його називали льотчиком від Бога.

QHA