СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Сьогодні почалися чергові обшуки кримських татар, які пройшли у селі Софіївці Сімферопольського району в будинку підприємця Юсуфа та селі Відрадному Бахчисарайського району в будинку зварювальника Шерифа Ганієва. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял.

— Обшук також пройшов сьогодні в с. Софіївка Сімферопольського району в будинку місцевого підприємця Юсуф-аг'а. Обшук був нетривалим. Після нього силовики відвезли його сина Февзі з собою. За словами рідних, причиною обшуку стала підприємницька діяльність Февзі, що здійснювалася ним ще 2013 р, зазначив Наріман Джелял.

Відзначається, що силовики увірвалися в будинок підприємця і поставили всіх на коліна, заборонивши дзвонити будь-кому. Співробітники правоохоронних органів звеліли запросити як понятих знайомих людей з-поміж місцевих жителів. Вони оглянули всі кімнати, потім дозволили піднятися всім членам сім'ї і лише тоді почали обшук.

Крім цього, надійшла інформація про те, що проходить обшук у будинку Шерифа Ганієва, що проживає у селі Відрадне Бахчисарайського району, по вул. Молодіжній. Він працює зварювальником, йому приблизно 40-45 років. Причина обшуку не відома.

Приїхати на місце не можу. Хто поруч — повідомляйте, написав Ільмі Умеров у Facebook.

Після анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, кримськотатарських активістів і членів Меджлісу.

На міжнародних майданчиках правозахисники регулярно повідомляють про факти порушень прав людини в Криму.

«Візитною карткою» боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму стала так звана справа «Хізб ут-Тахрір».

Під приводом перевірки обгрунтованості підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні дії боротьбою з екстремізмом, російські силовики вриваються в оселі, проводять незаконні обшуки і затримання всіх, хто має особисту думку, відмінну від думки самопроголошеної «влади півострова».

ФОТО: інтернет

QHA