ОДЕСА (QHA) -

Сьогодні, 15 січня, перед будівлею Одеської мерії відбувається акція протесту проти підвищення вартості проїзду в міських маршрутках. Активісти вважають, що підвищення вартості проїзду безпідставне.

Представники громадських організацій підготували звернення до заступника мера Одеси з вимогою не допустити неправомірного підвищення тарифів на проїзд у маршрутних таксі.

Люди вимагають, щоб влада міста забезпечили вартість проїзду в маршрутних таксі Одеси на рівні 5 грн і запровадили мораторій на будь-яке підвищення тарифів перевізниками до введення контролю за пасажиропотоком і обігом коштів за допомогою електронного квитка, після чого переглянути тариф, запропонований перевізниками маршрутних таксі, і запровадити новий у залежності від відстані.

— Міська рада має запровадити електронний квиток для прозорої картини доходів і витрат, а до цього часу підвищення ціни на проїзд не може бути обґрунтованим, — коментує активіст Юрій Дяченко.

Також активісти вимагають контролю за міським маршрутним таксі у частині якості надання послуг і виконання перевізниками всіх умов і договорів із залученням представників громадськості, а також розірвання договорів з перевізниками та проведення нових конкурсів на перевезення у разі систематичного порушення правил перевезення пасажирів.

Активісти анонсували перекриття руху на трьох вулицях міста: Краснова, Небесної сотні і Чорноморського козацтва.

QHA стежить за розвитком подій.

Нагадаємо, з 15 січня вартість проїзду в одеських маршрутках підніметься з 5 грн до 7 грн.

У міськраді заявили, що підвищення вартості проїзду погоджено з департаментом транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху.

Тим часом у Києві деякі перевізники вже підняли ціну на 1-2 гривні, інші обіцяють зробити це з 15 січня.

QHA