КИЇВ (QHA) -

В анексованому Криму заблоковано близько 30 українських сайтів. Про це заявила медіа-координатор, дослідник громадської організації «Кримська правозахисна група» Ірина Сєдова на прес-конференції у Києві, передає кореспондент QHA.

За її словами, серед заблокованих веб-ресурсів — "Українська правда", "Цензор.net", "Громадське радіо".

— Наприклад, сайт "Громадського радіо" заблокували через інтерв'ю з членом партії «Хізб ут-Тахрір», який розповідає про свою політичну силу.

Сєдова зазначила, що найбільше кримська влада боїться місцевих видань, які виїхали з анексованого півострова і мовлять на Крим.

— Тобто, ті сайти, які правдиво пишуть про сам Крим. Вони невигідні окупаційній владі й створюються умови, щоб кримчани не отримували інформацію від них, — сказала вона.

Сєдова зазначила, що більшість сайтів блокуються без рішення суду. Один з таких випадків — заборона на соціальну мережу для пошуку і встановлення ділових контактів LinkedIn.

Як повідомляло QHA, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що 31 український канал і 39 радіостанцій повністю припинили своє мовлення в Криму через окупацію півострова. За його словами, через анексію збиток українських медіа у 2014 році склав близько 240 млн гривень.

QHA