СТОКГОЛЬМ (QHA) -

Сьогодні, 5 жовтня, у столиці Норвегії Осло оголосили імена лауреатів Нобелівської премії миру за 2018 рік.

Нобелівську премію присудили за боротьбу із сексуальним насильством у збройних конфліктах, повідомляється на сайті Нобелівського комітету.

Володарями премії стали лікар-гінеколог з Демократичної республіки Конго (Африка) Деніс Муквеге та іракська правозахисниця Надя Мурад.

Доктор Деніс Муквеге працював з жертвами сексуальних злочинів у Конго. Він критикував уряд країни за пасивність у припиненні сексуального насильства у відношенні до жінок у військових конфліктах.

Езідка Надя Мурад — колишня полонянка "Ісламської держави". Їй вдалося звільнитися із сексуального рабства, після чого вона розповіла свою історію і привернула увагу до ситуації з езідськими жінками.

Відзначимо, що серед лауреатів на Нобелівську премію миру був український режисер, незаконно засуджений в РФ Олег Сенцов.

 

Нагадаємо, кандидатуру українського політв'язня висунув колишній президент Польщі Лех Валенса. За словами Валенси, Сенцов втілює ідеали демократії, мирних методів боротьби і відмови від ненависті.

Незабаром Комітет Ради у закордонних справах підтримав проект постанови про номінування незаконно ув'язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру.

QHA