КИЇВ (QHA) -

В посольстві Турецької Республіки у Києві 15 липня згадали жертв спроби військового перевороту у Туреччині. Жалобні заходи відбулися за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туреччини в Україні Йонета Джана Тезеля, представників громадської організації турків-месхетинців в Україні, турецьких підприємців та громадських діячів.

Як передає кореспондент QHA, вшанувати пам'ять жертв прийшли лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, члени Меджлісу Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, радник голови Меджлісу Ісмет Юксель, а також активіст Сінавер Кадиров. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять синів і дочок Туреччини, які віддали життя за незалежність і демократичні цінності країни.

— Туреччина ніколи не забуде важливість того, що зробили наші брати рік тому. Близько двох тисяч поранених. Вони кинулися під танки за захист тих демократичних цінностей, які сповідує наша країна, сказав у жалобній промові Посол Туреччини в Україні.

Дипломат, зі свого боку, подякував Україні за підтримку. Він зазначив, що Україна завжди підтримувала Туреччину.

Першим подзвонили Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров і запитали, що відбувається. Трохи пізніше зателефонував радник президента України. Він сказав, що Україна завжди поруч і підтримує законно обрану владу Туреччини, заявив Тезель.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі QHA зазначив, що військові, які направили зброю проти громадян і законно обраної влади, вчинили ганебно.

— Люди вийшли на вулицю, щоб захистити свою країну від сваволі. Людей, які загинули в ту ніч у Туреччині, шанують так само, як і в Україні Героїв Небесної сотні. Але що було б, якби путчисти захопили владу? Безумовно, трупів було б набагато більше,  сказав Мустафа Джемілєв.

Група бунтівників здійснила спробу військового перевороту у Туреччині в ніч з 15 на 16 липня минулого року. Зіткнення розгорнулися на вулицях Анкари та Стамбула. Загинули понад 240 турецьких громадян, близько 2 тисяч осіб отримали поранення. Заколот вдалося придушити. Влада Туреччини звинуватила у причетності до спроби перевороту Фетхуллаха Ґюлена і зажадала від США, де той проживає, його екстрадицію. Сам Ґюлен засудив заколот і заявив про свою непричетність до нього. У Туреччині були заарештовані понад 50 тисяч осіб, звільнені або усунені з роботи понад 100 тисяч держслужбовців. Прем'єр Туреччини Біналі Йилдирим повідомив, що питання нової спроби перевороту в країні виключений. При цьому він попередив, що якщо подібне безумство або дурість повториться, то плата винних за неї буде ще вища.

QHA