ТЕГЕРАН (QHA) -

Іранська влада ухвалила рішення заборонити в країні користуватися сервісом Telegram і заявила про запуск альтернативного національного мессенджера Soroush ("Запитай" з перс. — ред.). Про це заявив голова комісії з національної безпеки і зовнішньої політики парламенту країни Алаеддін Боруджерді.

За його словами, месенджер Soroush буде запущений до 20 квітня.

Виступаючи на місцевому радіо, Боруджерді зазначив, що рішення про заміну Telegram іранським аналогом було ухвалено на найвищому рівні.

Політик зазначив, що Telegram зіграв негативну роль у торішніх заворушеннях в іранських містах. Алаеддін Боруджерді висловив надію, що іранський аналог незабаром повністю замінить іноземний продукт.

В Ірані, де кілька років тому були заблоковані Facebook і Twitter, в останні роки Telegram став найпопулярнішою соціальною мережею. Кількість користувачів сервісу становить близько 20 млн осіб.

Нагадаємо, 29 березня в усьому світі стався збій в роботі месенджера Telegram. Користувачі сервісу не могли відправляти і отримувати повідомлення.

Засновник Telegram Павло Дуров повідомив у Twitter, що збій в роботі месенджера пов'язаний з відключенням живлення серверів компанії в Європі.

QHA