СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Міністерство економіки Росії внесло поправки до закону «Про прийняття в РФ Республіки Крим та утворенні в складі РФ нових суб'єктів», згідно з якими окупанти скасують збереження прав на нерухомість на анексованому півострові, яку придбали після 1 січня 2008 року.

Ухвалення цих поправок може привести до нової хвилі деприватизації в окупованому Криму.

У законопроекті від 2014 року йдеться, що видані українською владою документи дійсні «без підтвердження з боку федеральних і регіональних державних органів». Однак зараз Мінекономіки РФ хоче скасувати права на власність для тих об'єктів, які придбали з 2008 року.

Поправки до законопроекту планують схвалити в грудні 2018 року. Якщо вони набудуть чинності, «суди» до 2020 року мають виявити «порушення української влади під час видачі власникам документів після 1 січня 2008 року».

Глава аналітичної служби юрфірми «Іфралекс» Ольга Плешанова зазначила, що наразі невідомо, як російський суд буде визначати — чи відповідали документи українському законодавству.

— Законопроект не привносить нічого нового у порівнянні з тим, що вирішив КС і що суди могли б робити і без запропонованих поправок, і не відповідає на питання, як суд може з точністю визначити, чи відповідали документи українському законодавству минулого періоду. При ретроспективному дослідженні українських законів російський суд не зможе орієнтуватися ні на сучасне правозастосування в Україні, ні на експертів за чинним законодавством, — вважає вона.

QHA повідомляло, що так званий парламент окупованого Росією Криму погодив продаж санаторіїв у Ялті, готелі у Феодосії, а також низки об'єктів у Сімферополі і Чорноморському районі. Загальна сума майна, що виставляється на продаж, оцінюється у 113 млн рублів (близько 48 млн гривень).

Джерело: Комерсант

QHA