МОСКВА (QHA) -

Вчора, 20 грудня, Рада Адвокатської палати Москви винесла рішення щодо дисциплінарного провадження стосовно адвоката незаконно затриманого окупантами у Криму українського активіста Володимира Балуха Ольги Дінзе, яка була порушена за поданням Мін'юсту Росії у зв'язку із її відмовою надати адміністрації СІЗО рукописи, отримані від довірителя.

Адвоката визнали винною у порушенні адвокатської етики. Рішенням Ради її притягнули до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження.

Зазначимо, адвоката звинувачували у порушенні порядку листування, встановленого Законом про утримання під вартою підозрюваних і звинувачених у вчиненні злочинів, в тому, що під час зустрічі зі своїм підзахисним у СІЗО отримала від нього зошит із записами і винесла його за межі слідчого ізолятора.

У серпні цього року Ольга Дінзе повідомляла, що була затримана на три години співробітниками СІЗО за відмову надати рукописи, отримані від довірителя. При цьому у повідомленні було зазначено, що, крім незаконного утримання адвоката, керівництво ізолятора погрожувало карцером і проблемами її довірителю, який попросив не віддавати записи працівникам СІЗО.

Нагадаємо, вчора підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму розглянув чергову апеляційну скаргу на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для українського активіста Володимира Балуха.

Балух не може відвідувати туалет, хоча захист підозрюваного зазначив, що він перебуває поза межами дому і подібне рішення так званого суду є грубим порушенням прав людини.

«Суд» також заборонив Балуху спілкуватися з дружиною, сином і адвокатами.

Джерело: АГ

QHA