ЛЬВІВ (QHA) -

5 листопада у центрі Львова, поблизу Ратуші та у парку «На валах» відбулося показове театралізоване військово-історичне дійство «Бої за столицю — Львів».

Оганізаторами дійства стали члени громадської організації «Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять"», які й провелти перед Ратушею та у сквері «На Валах» театралізоване військово-історичне дійство «Бої за столицю – Львів», яке відтворило події 1918 року.

За словами реконструкторів, ці локації для відтворення вибрали не випадково. Взялися відтворювати події у тих місцях, де вони справді відбувалися 99 років тому. А вже наступного року на нас чекає масштбане ювілейне відзначення 100-ї річниці боїв. 

Наа реставрації були ретельно відтворені тогочасні реалії: зовнішній вигляд вояків, уніформа, зброя і навіть військова техніка.

Подія зібрала чимало публіки, яка з цікавістю спостерігала за історичною виставою, фотографувати та знімала відео. Найбільше театральний бій зацікавив туристів:

— Вперше у Львові, і крім такої чудової погоди бонус яскравий та насичений бій за Львів. Надзвичайно цікаво та видовищно, вже ввів у пошуку свого мобільного події 1918 року і ознайомився, — розповів одесит Олег.

Нагадаємо, битва за Львів (1918) — битва між Українською Галицькою армією та Польською Організацією Військовою (ПОВ) за місто Львів у ході Українсько-польської війни, що тривала з 1 по 22 листопада 1918 року. Безпосередньою ареною бойових дій стало саме місто.

QHA