АНКАРА (QHA) -

30 серпня по всій Турецькій Республіці та в Турецькій Республіці Північного Кіпру відзначають 94-у річницю перемоги у битві при Думлупінарі.

Сьогодні вранці в Анкарі біля мавзолею Мустафи Кемаля Ататюрка пройшла урочиста церемонія покладання вінка та хвилина мовчання в пам'ять про засновника Республіки та її синів, полеглих у боротьбі за незалежність своєї країни.

Крім Реджепа Таїпа Ердогана, в церемонії взяли участь спікер парламенту Ісмаїл Кахраман, прем'єр-міністр Біналі Йилдирим, глава Конституційного суду Зухтю Арслан, начальник Генштабу ЗС Хулусі Акар, голова Республіканської народної партії Кемаль Киличдароглу, лідер Партії націоналістичного руху Девлет Бахчелі, а також інші члени уряду та генералітету.

Після того, як пролунав національний гімн Республіки, Ердоган залишив у Книзі пам'яті мавзолею запис, який і зачитав уголос для всіх присутніх гостей.

— Свято перемоги 30 серпня має стати уроком для терористичних організацій та осередків зла, які зазіхають на єдність і цілісність Туреччини. Позиція турецького народу щодо кривавої спроби перевороту 15 липня продемонструвала, що дух великого наступу ще живий на цій землі, йдеться у привітанні турецького гаранта.

День перемоги 30 серпня відзначається на честь перемоги над грецькими окупантами і в пам'ять про турецьких солдатів, загиблих в останній битві греко-турецької війни (1919-1922) при Думлупінарі. На той момент турецькою армією керував Мустафа Кемаль Ататюрк, який став потім засновником і першим президентом Турецької Республіки.

В результаті підписання Лозаннського договору 20 жовтня 1922 року закріплена турецька незалежність і встановлені чіткі кордони Туреччини. У День перемоги по всій Турецькій Республіці покладають вінки і квіти до пам'ятників Ататюрку, проходять святкові концерти і військові паради.

ФОТО: сайт президента Турецької Республіки

QHA