КИЇВ (QHA) -

В України були можливості змінити ситуацію щодо порушення прав людини переселенців з окупованого Криму і ОРДЛО, але державні структури ними не скористалися. У результаті щодня відбуваються порушення прав тисяч громадян, заявляє Людмила Янкіна, експерт Центру інформації про права людини.

— Це відбувається тому, що до цих пір не вироблені потрібні механізми. Люди, зареєстровані в Криму або ОРДЛО не мають можливості перепрописатися. Окуповані Луганська, Донецька області, Крим і Севастополь не мають свого відповідального за прописку органу, ДМС вже не може їм бути, а територіальні органи не мають таких повноважень. Люди фактично опинилися за бортом і таких людей тисячі, — сказала експерт кореспонденту QHA.

Також Людмила Янкіна назвала головні проблеми, які виникають у переселенців.

— Головні питання — щодо отримання пенсійних виплат, оформлення актів цивільного стану народження / смерті, вступу в спадщину. Багато проблем також викликано необхідністю перереєструватися або переклеїти фотографію, якщо людині 25, а також отримання паспорта дитиною, якій виповнилося 14–16 років. Це — не вичерпний список проблем, з якими доводиться мати справу людині, яка переїхала з незаконно окупованих територій або анексованого Криму.

На думку експерта, Україна не використала шанси змінити ситуацію.

— У нас були шанси реформувати цю систему, і якщо б це було зроблено вчасно, зараз би таких проблем не було. Але на сьогодні — якщо у тебе, наприклад, кримська прописка, то ти дискримінований за багатьма параметрами, позбавлений права голосу.

Раніше QHA повідомляло, що Україна ігнорує міжнародні стандарти в питанні виборчого права для ТПО.

Нагадаємо, переселенці не можуть влаштуватися на роботу через незатребувану профільну освіту.

QHA