КИЇВ (QHA) -

Держкомтелерадіо України ініціює застосування економічних санкцій до юридичних осіб Російської Федерації, які систематично проводять і поширюють видання антиукраїнського змісту. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Цю пропозицію Держкомтелерадіо пропонує затвердити Кабміну.

В організації зазначили, що протягом 2015 — 2018 рр. здійснювався постійний моніторинг сфери книгорозповсюдження з метою виявлення друкованої продукції, зміст якої суперечить українському законодавству.

— За результатами моніторингу складено перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. У список, який оприлюднений на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо, внесені 172 видання, випущених 35 видавництвами, — йдеться у повідомленні.

Серед таких видавництв називаються «Алгоритм», «Книжковий світ», «Центрполиграф», «Ексмо», «АСТ», «Віче» та інші.

Окрім того, виявлено значну кількість веб-сайтів, які пропонують до продажу вищевказану літературу в паперовому або електронному вигляді, а також надають можливість прочитання цих книг у режимі он-лайн.

— З метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України і відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» Держкомтелерадіо пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо юридичних осіб Російської Федерації, які виробляють і поширюють на території України видавничу продукцію антиукраїнського змісту, — відзначають у Держтелерадіо.

Нагадаємо, 1 березня Державний комітет телебачення і радіомовлення України не дозволив ввезти в Україну чотири російських видання, серед яких книги про віщого Олега і княгиню Ольгу.

QHA