КИЇВ (QHA) -

У Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди пройшов захід, присвячений мусульманському вченому Саїду Нурсі.

Зокрема, з 27 листопада по 15 грудня у виші буде проходити виставка, яка розповість про релігійний світогляд Саїда Нурсі та українського мислителя Григорія Скороводи.

Також в університеті з метою вивчення твору Саїда Нурсі "Рісале-і Нур", а також культури та історії Туреччини відкрився "Культурний центр Саїда Нурсі та Туреччини". У центрі будуть вивчати праці вченого, знайомити з Ісламом, тут розміститься бібліотека "Рісале-і Нур", будуть організовані курси турецької мови для студентів вузу.

У заході брали участь директор Інституту педагогіки професор Олег Топузов, ректор Переяслав-Хмельницького педагогічного університету Віктор Костур, турецький депутат Саїд Юдже, посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель і багато інших.

Відзначимо, що вчення Саїда Нурсі не пов'язане з рухом FETO. Прихильники Фетхуллаха Ґюлена відійшли від вчення Саїда Нурсі та перебувають у конфлікті з його послідовниками.

Нагадаємо, 26 листопада в Києві кримськотатарські молодіжні організації провели футбольний турнір імені кримськотатарського мислителя Ісмаїла Гаспринського.

У 2016 році в Києві в рамках Кубка Меджлісу кримськотатарського народу пройшов товариський матч з футболу між київською командою Adalet і кримською Qirim. В організації заходу також брали участь Кримськотатарський молодіжний центр і Земляцтво кримських татар. Матч був проведений з ініціативи кримчан.

Джерело: Risalehaber

QHA