КИЇВ (QHA) -

26 червня в Україні відзначають День кримськотатарського прапора.

У цей день в 1991 році у Сімферополі відновив діяльність Курултай кримськотатарського народу (вищого представницького органу кримських татар).

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook зазначив, що однією з перших постанов відновлення Курултаю стала постанова Курултаю «Про національний прапор і національний гімн кримськотатарського народу».

— Відновивши у 1991 році національний представницький інститут, кримськотатарський народ продемонстрував високий рівень національної самоорганізації і підтвердив свій статус як зрілої цілісної нації.

Чубаров підкреслив, що кримськотатарський прапор символізує вірність кримських татар Криму, а також «стійкість і самовідданість у відновленні прав корінного народу Криму, дотримання принципів миру, справедливості та добросусідства в облаштуванні Криму».

— Кримськотатарський національний прапор уособлює тепер і нашу спільну боротьбу за деокупацію Криму і відновлення державного суверенітету України на Кримському півострові.

Президент України Петро Порошенко у своєму Facebook привітав кримських татар і українців з Днем кримськотатарського прапора.

— Синьо-золотий кримськотатарський прапор, як і синьо-жовтий Державний Прапор України, сьогодні став красномовним символом нашої боротьби за свободу і право мирно жити у власному будинку, на своїй землі, в українському Криму. З Днем кримськотатарського прапора!

QHA повідомляло, що на День кримськотатарського прапора у Києві проведуть автопробіг і ходу до Майдану Незалежності. Після цього у центрі столиці запланований мітинг.

QHA