КИЇВ (QHA) -

8 травня в Україні та світі відзначають День пам'яті й примирення. У цей день вшановують пам'ять понад 80 мільйонів людей, які загинули у Другій світовій війні.

Символом Дня примирення і Дня перемоги в Україні було обрано червоний мак — міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції відзначати цей день у 2015 році, після того, як Верховна Рада України оголосила 8 травня Днем пам'яті та примирення відповідно до рекомендацій ООН.

ООН проголосила День пам'яті та примирення під час 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

Саме 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція затвердила Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, який підписав начальник оперативного штабу ОКВ генерал-полковник Альфред Йодль. Акт підписали ще 7 травня у Реймсі (Франція), однак ратифікували його на наступний день у Берліні.

У більшості європейських країн і США 8 травня прийнято відзначати День перемоги у Другій світовій війні, оскільки Акт підписано 7 травня.

Під час Другої світової війни, за різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів чоловік, з них близько 5 мільйонів — цивільне населення. Окрім цього, понад 2 мільйони вивезли на примусові роботи в нацистську Німеччину.

За час війни зруйновано понад 700 міст і близько 30 тисяч сіл.

QHA