КИЇВ (QHA) -

Контррозвідка Служби безпеки України викрила розвідувально-підривну діяльність агентурної мережі Управління ФСБ РФ з Чорноморському флоту, йдеться у повідомленні контррозвідки.

Так, у лютому 2018 року був затриманий агент ФСБ з позивним "Композитор" — громадянин України "К", який знаходився на агентурному зв'язку в співробітника УФСБ РФ з ЧФ майора Вороніна Павла Сергійовича.

Також під час проведення контррозвідувальних заходів щодо одного з військовослужбовців ВМС ЗС України отримані дані про здійснення у 2014 і 2015 роках спроб його вербування вищезазначеним майором Вороніним спільно з колишнім співробітником СБУ "Б", який зрадив Батьківщину і зараз також є кадровим співробітником Управління ФСБ РФ з ЧФ.

У травні цього року співробітниками СБУ викритий черговий таємний інформатор агентурної мережі УФСБ РФ з ЧФ громадянин України "Ж" (завербований у 2016 році під псевдонімом Юрко, колишній співробітник Управління внутрішніх справ в Одеській області МВС України), який також знаходився на агентурному зв'язку у Вороніна.

— За час негласного співробітництва майора Вороніна проведено 24 агентурних зустрічей з "Ж" на території АР Крим, під час яких агенту відпрацьовувалися письмові завдання, спрямовані на збір з метою передачі російській спецслужбі відомостей про оперативно-службову діяльність ОК "Південь" СВ ЗС України; кадрових співробітників УСБУ в Одеській області; підрозділів ГУР МО України в Одеській області та їхнього оперативного складу; військовослужбовців військового комісаріату Приморського району м. Одеса, — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що у період з червня 2017 — травень 2018 року "Ж" залучався до заходів Центрального апарату ФСБ РФ із впровадження у кадровий склад СБ України, встановлення співробітників української контррозвідки, виявлення їхніх напрямків у діяльності підрозділів російських спецслужб і військових частин, які дислокуються в окупованому Криму, форм і методів роботи, каналів агентурного зв'язку.

— Усього за період проведення контррозвідкою Служби безпеки багатоетапної спеціальної операції, яка тривала майже 2 роки, було виявлено низку військовослужбовців Сухопутних і Військово-морських Сил ЗС і СБ України, які потрапляли у вербувальні ситуації, організовані співробітниками УФСБ РФ з ЧФ, а також явочні квартири на території АР Крим, які використовувалися високопосадовцями Центрального апарату ФСБ РФ для проведення конспіративних зустрічей з викритими контррозвідкою агентами Кремля, — наголошується у повідомленні.

Раніше стало відомо, що СБУ повідомила ім'я підозрюваного у замаху на Бабченка. Ним виявився громадянин України В'ячеслав Пивоварник.

Дії Пивоварника кваліфікують як підготовку до терористичного акту. Зараз правоохоронні органи встановлюють точне місцезнаходження підозрюваного в Росії.

Джерело: Цензор.нет

QHA