КИЇВ (QHA) -

У зв'язку зі святкуванням 9 серпня Всесвітнього дня корінних народів Міністерство інформаційної політики запускає просвітницьку загальнонаціональну кампанію «Три народи — один корінь». Про це під час прес-конференції заявила перший заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова, передає кореспондент QHA.

— Ми вже другий рік поспіль виносимо цю тему на обговорення широкої громадськості, намагаючись розповісти хто такі кримські татари, караїми та кримчаки. Що їх, наприклад, караїмів і кримчаків, всього кілька тисяч. Це ті народи, щодо яких необхідно вживати заходи, щоб фізично зберегти їх, сказала вона.

Крім розміщених по Києву тематичних макетів, міністерством також був підготовлений відеоролик, у зйомках якого взяли участь представники трьох корінних народів України.

— Це такий собі соціальний експеримент. Ми знайшли трьох людей кримського татарина, караїма і кримчака, і попросили їх надіти національні костюми для того, щоб вони передали свої відчуття від єднання зі своїм корінням, своєю генетичною пам'яттю, яку вони несуть. Культура цих народів у радянські часи, на жаль, знищувалася, і тому нам доводиться штучно цю культуру прищеплювати, — додала Джапарова.

За словами Джапарової, цільовою аудиторією інформкампанії є не тільки носії цих культур, але і вся українська громадськість, яка в повному обсязі обізнана у тонкощах етнічної різноманітності України.

Для світової аудиторії, зокрема дипломатичного корпусу, який перебуває в Україні, спільно з Меджлісом кримськотатарського народу завтра, 9 серпня, проводиться культурний вечір «Qırım akşami» («Кримський вечір»).

Народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що, на жаль, значна частина українських політиків сприймає деякі сфери права, зокрема і права корінних народів, як деяку екзотику.

— Не дуже політики розуміються не лише на об'єктивності і природності цих прав, але і на їхній корисності власне для самої держави, сказав він.

Рефат Чубаров додав, що права корінних народів мають бути реалізовані державами для тих народів, які не мають державних утворень, і одним з найважливіших прав є право на самовизначення народу.

ФОТО: інтернет

QHA