ЛУЦЬК (QHA) -

У Волинській області колегія суддів Любомльського районного суду засудила громадянина Франції Грегуара Муто до 6 років позбавлення волі за підготовку терористичного акту і спробу контрабанди зброї.

Француз планував підірвати мечеть, синагогу, здійснити підрив мосту і дороги у Франції.

Для цього він намагався вивезти з України до Європи зброю. Його затримали 21 травня 2016 року на українсько-польському кордоні за кермом автомобіля. Співробітники СБУ знайшли в багажнику п'ять автоматів Калашникова, понад п'ять тисяч патронів, два РПГ, 125 кілограмів тротилу і 100 електродетонаторів.

З матеріалів кримінальної справи стало відомо, що зброю Грегуару Муто продав агент СБУ, колишній боєць батальйону "Азов" Михайло Зубов, з яким француз познайомився на Донбасі у 2015 році. І в автомобілі Муто перевозив не справжню зброю, а заздалегідь виготовлені Службою безпеки муляжі.

У суді звинувачення представило оперативні аудіозаписи, на яких Муто нібито розповідає Зубову про плани здійснення терактів. Втім сам він не підтвердив і не спростував їхню автентичність і взагалі відмовився від показань у суді. Суд також не зміг заслухати свідчення Михайла Зубова, основного свідка обвинувачення, оскільки минулої весни той вчинив самогубство.

Раніше повідомлялося, що представники націоналістичної організації C14 схопили у Києві колишнього бойовика «ДНР» бразильця Рафаеля Лусваргі, і відвели його в управління Служби безпеки.

Бойовика схопили на території посольства Бразилії у Києві і оперативно доставили в будівлю СБУ на вулиці Володимирській.

QHA