ТАШКЕНТ (QHA) -

В Узбекистані прокотилася серія затримань блогерів-ісламістів.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, затримання відбулися у Ташкенті, Андижані та Коканді. Блогери нібито некоректно висловлювалися щодо постанови уряду про введення нової шкільної форми.

За даними Генпрокуратури країни, у Ташкенті затримали таких блогерів як Атхам Олімов (Мусанніф Адхам), Зійодулл Кабіров (Зійовуддін Рахім) і Міразіз Ахмедов.

Олімов і Кабіров визнані винними «у непокорі законним вимогам співробітників міліції та вчинення опору». Родичі Олімова стверджують, що він не чинив опору під час затримання.

Атхаму Олімову призначено адміністративне покарання у вигляді арешту на 15 діб, а Зійодуллі Кабірову — 10 діб арешту і штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, тобто, 184,300 сумів (близько 23 доларів США). Доля Ахмедова залишається невідомою.

Днями раніше блогер Олімов висміяв ролик, в якому прихильниці Путіна, яких він назвав "зомбі", нібито зламали на камеру американські iPhone та iPad.

Арешти узбецьких блогерів почалися після того, як 25 серпня співробітники правоохоронних органів оголосили попередження блогеру Шакіру Шаріпову. В узбецькому сегменті соцмереж він пише блоги на соціальні теми під псевдонімом Мухаммад Шакур.

Мухаммад Шакур повідомив, що у той день до його будинку прийшли вісім співробітників правоохоронних органів, які без пред'явлення документів відвезли його до відділку міліції. Відносно Шаріпова також порушено адміністративну справу.

Відзначимо, уряд Узбекистану схвалив постанову про заходи щодо забезпечення освітніх установ єдиною шкільною формою. Носіння нової форми за цією постановою стане обов'язковим з 2019/2020 навчального року.

Раніше у Ташкенті відбулася серія пікетів біля резиденції президента Узбекистану, поблизу будівлі Верховного суду і Генпрокуратури.

Під час акцій затримали місцевого правозахисника Агзама Тургунова. Люди протестували проти свавілля чиновників, суддів і силовиків.

Джерело: Радио Озодлик

QHA