ТАШКЕНТ (QHA) -

Міжнародна неурядова організація «Комітет із захисту журналістів» закликала Узбекистан покласти край переслідуванню блогерів. Організація, яка займається захистом прав журналістів, наполягає на звільненні як мінімум чотирьох осіб, яких затримали днями.

У заяві організації оприлюднені імена блогерів Адхата Олімова, Зієдулли Кабірова, Отабека Усманова і Хуршідбека Мухаммадрозікова, яких заарештували у різних містах Узбекистану в період з 28 серпня — 2 вересня.

Правозахисники закликали їх звільнити.

— Огляд ситуації з блогерами в Узбекистані свідчить про те, що країна не ставиться серйозно до створення умов, що сприяють свободі преси. Влада має звільнити затриманих блогерів і забезпечити журналістам можливість вільно порушувати важливі для узбецького суспільства питання, — заявила Гульноза Саїд, фахівець з Європи і Центральної Азії.

У заяві йдеться, нещодавно затримані блогери писали на соціальні та релігійні теми, пропонуючи розширити роль Ісламу в суспільстві.

Як писало QHA, затримання блогерів відбулися у Ташкенті, Андижані та Коканді. Блогери нібито некоректно висловлювалися щодо постанови уряду про введення нової шкільної форми.

Доля одного з блогерів — Міразіза Ахмедова — залишається невідомою.

Джерело: Радио Озодлик

QHA