СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Стан здоров'я фігуранта сфабрикованої «справи «Хізб ут-Тахрір» («сімферопольська група») Узеїра Абдуллаєва критичний. У нього висока температура, яка не збивається, і опухла ліва нога. Про це написала його мати Діляра Абдуллаєва на своїй сторінці у Facebook.

— Мій син Узеїр Абдуллаєв, незаконно заарештований, перебуває під слідством у важкому стані! Вже 3 дні висока температура збивається сильнодіючими препаратами тільки на півгодини, а потім знову підскакує до 40, це дуже серйозно, ліва нога опухла до коліна, набряки з почервонінням і сильні нестерпні болі. Другий день колять антибіотики, але я як лікар знаю — це сепсис, у народі — зараження крові, терміново потрібне стаціонарне лікування, на рахунку кожна година, — написала вона.

За її словами, ув'язненим необхідні серйозні методи лікування, такі як крапельниці, внутрішньовенні вливання, які очищають кров. Абдуллаєва також зазначила, що «лікування у СІЗО може трохи приглушити основну хворобу, а за декілька днів, коли вона раптово спалахне з новою силою, може бути пізно».

— Це почалося у лютому. Коли 11 лютого їх привезли в суд, я бачила у шпаринку воріт, як важко він спускався з автозаку і потім ледве-ледве піднімався сходами, потім з'ясувалося, що ноги набрякли і в гнійних ранах. Я була в СІЗО у лікаря, вона говорить: "Я подивлюся", але за тиждень у мого сина розпухла як м'яч рука, почервоніла і набрякла до ліктя з гнійним абсцесом, тоді його вивезли терміново в 6-у міську лікарню і прооперували і 15 днів кололи великі дози антибіотиків. Я просила, щоб поставили крапельниці, але це проігнорували, на усі прохання та скарги госпіталізувати вони відповідають усі: "Робимо самі", — пише Діляра Абдуллаєва.

За її словами, вона писала у Москву з проханням обстежити сина і призначити правильне лікування, однак окупанти проігнорували усі її прохання.

Нагадаємо, фігурантами «сімферопольського справи» є Тимур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Айдер Саледінов, Рустем Ісмаїлов, Еміль Джемаденов.

10 квітня підконтрольний Кремлю Верховний суд Сімферополя залишив під вартою фігурантів безпідставної «справи «Хізб ут-Тахрір».

Раніше у Сімферополі «суд» не пустив на засідання апеляційного суду рідних політв'язнів Еміля Джемаденова, Узеїра Абдуллаєва, Тимура Абдуллаєва, Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова.

QHA