ТОКІО (QHA) -

19 листопада в Японії пройшли заходи з вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-1933 рр., які організувало Посольство України в Японії.

У церкві Св. Альбана в Токіо відбулася поминальна служба місії Св. Юди Української Православної церкви Київського патріархату пам'яті жертв Голодомору, в якій взяли участь співробітники Посольства України в Японії, українці, які проживають в Японії, а також японці. Відзначається, що у вшануванні також взяли участь представники духовенства Римо-католицької та Англіканської церкви Японії. У рамках заходу була проведена спільна молитва-реквієм за жертвами Голодомору. Після панахиди Посол України в Японії Ігор Харченко звернувся до присутніх, зазначивши, що сьогодні війна проти України триває, але українці мають свою міцну державу і надійних партнерів, тому обов'язково переможуть.

Після поминальної служби відбулася традиційна акція відтворення герба України в центрі японської столиці. Члени української громади в Японії разом з усіма присутніми запалили понад 100 свічок і виклали їх у формі Тризуба, який символізує силу і незламність українського народу, а також віру в те, що Україна зможе подолати всі труднощі на своєму шляху.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 77% опитаних громадян України згодні з твердженням, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.

ФОТО: Олексій Хіраяма

QHA