КИЇВ (QHA) -

В Україні так збіглося, що всі трагічні події відбуваються восени або взимку. Спочатку українці відзначають День свободи і гідності, а потім День пам'яті жертв Голодомору. І це протягом одного місяця.

— День пам'яті жертв Голодомору ще з початку двохтисячних, коли ще не було жодного з цих Майданів, був встановлений як четверта субота листопада. Потім стався перший Майдан, і 21 листопада указом Ющенка цей день був визначений як День свободи, який потім був скасований Януковичем. Після перемоги Євромайдану він уже став Днем свободи і гідності. І справді, між Голодомором і Євромайданом досить короткий проміжок у декілька днів або тиждень, розповів Володимир В'ятрович кореспонденту QHA.

На його думку, в цьому є певний символізм, бо ці події насправді між собою пов'язані. І завдяки тим людям, яких не зламав Голодомор, стала можливою свобода нашого народу. Він переконаний, що пам'ять про жертви Голодомору робить українців сильнішими, і це, врешті-решт, допоможе перемогти ворога.

Недарма за часів Януковича робилася системна політика стирання пам'яті про Голодомор, по суті він зупинив роботу з міжнародного визнання Голодомору геноцидом. Він хотів, щоб припинилися ці акції, які відбувалися кожну четверту суботу листопада, намагаючись переконати всьому світу, що Голодомор - це така примха Ющенка, і народу це не цікаво. Але він абсолютно помилився, бо навпаки, незважаючи на те, що протягом правління Януковича не було жодного сприяння з боку держави, акції тривали, і громадськість перехопила цю ініціативу. І ми знову можемо це робити спільно влада і громадськість, додав глава Інституту національної пам'яті.

QHA