КИЇВ (QHA) -

Пам'ятники і меморіальні дошки на честь радянського маршала Георгія Жукова в Україні мають бути демонтовані, заявив глава Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у листі, адресованому депутату харківської облради Дмитру Булаху.

Депутат опублікував листа на своїй сторінці у Facebook. У листі В'ятрович зазначає, що Георгій Жуков у 1920 — 1921 рр. брав участь у придушенні селянського повстання на Тамбовщині, а в роки Другої світової війни його накази стали причиною загибелі сотень тисяч українців, призваних до лав Червоної армії.

Маршал Жуков також був організатором і керівником військових навчань на Тоцькому полігоні у 1954 році, під час яких 65 тисяч радянських солдат були піддані радіаційному опроміненню.

— Він також був одним з ініціаторів придушення національного повстання в Угорщині у 1956 році. В Інституті нацпам'яті дійшли висновку, що Жуков — особа, причетна до встановлення радянської влади збройним шляхом, яка займала керівні посади в компартії і радянських органах державної влади, — зазначив В'ятрович.

Саме тому, за його словами, усі пам'ятники Жукову і об'єкти топоніміки, названі на його честь, мають бути знищені.

Раніше В'ятрович назвав події під час Революції Гідності у 2013 — 2014 рр. повстанням проти радянських методів правління попередньої влади.

QHA