ПАРИЖ (QHA) -

 

В ЮНЕСКО підтвердили намір найближчим часом почати першу фазу моніторингу в окупованому Криму.

Про це повідомив посол України у Франції Олег Шамшур на своїй сторінці у Twitter.

За словами Шамшура, 30 країн — членів Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) підписали спільну заяву на підтримку України щодо окупованого РФ Криму.

— Виступив на 7-й інформаційній зустрічі ЮНЕСКО з моніторингу ситуації в АРК. Керівництвом ЮНЕСКО було підтверджено намір найближчим часом почати першу фазу прямого моніторингу. 30 держав приєдналися до спільної заяви на підтримку України, — написав Шамшур на своїй сторінці у Twitter.

 

Раніше голова МЗС України Павло Клімкін повідомив, що ЮНЕСКО дозволило розмістити моніторингову місію в окупованому Криму.

За словами Клімкіна, це важливо для боротьби за освітні права, науку, охорону пам'яток культури в Криму, у тому числі — Ханського палацу.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Міністерство культури України звернулося до ЮНЕСКО і Міжнародного центру вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням вчергове вимагати від РФ припинити знищення української культурної спадщини на території окупованого Криму.

QHA