ПАРИЖ (QHA) -

 

Спеціалізована установа ООН з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО висловила серйозну стурбованість у зв'язку з так званою реконструкцією Палацу кримських ханів у Бахчисараї.

Як повідомляється у звіті організації, цей історичний об'єкт внесений до списку світової культурної спадщини у 2003 році.

За даними ЮНЕСКО, окупаційна влада на півострові з 2017 року почала проводити так звані реставраційні роботи, які супроводжуються варварським знищенням об'єктів культурної та історичної спадщини кримськотатарського народу.

Так, під час цих робіт вилучили дубові балки і плитки з Великої мечеті, яка входить до комплексу палацу. На стінах храму пошкодили розпис, який датується XVIII століттям.

На фасаді храму зафіксовано тріщини.

У зв'язку з ремонтом, навколо мечеті спорудили металевий каркас, який створює велике навантаження на мечеть, через що існує загроза її руйнування.

— Найтривожнішим фактом є те, що усі ці роботи проводяться під керівництвом будівельного персоналу, який не має відповідного досвіду і кваліфікації у реставраціях історичних будівель. Такі дії є реальною загрозою знищення історичної пам'ятки.

У повідомленні наголошується, що Національна комісія України у справах ЮНЕСКО і Постійна делегація України в ЮНЕСКО перебувають у постійному контакті з керівництвом і підрозділами секретаріату ЮНЕСКО.

 

Як повідомлялося, у березні 2018 року ЮНЕСКО оприлюднила доповідь про погіршення ситуації із захистом культурної спадщини в окупованому Криму. У документі вказані факти порушень окупаційної влади у сфері захисту культурної спадщини. Організація вимагає від РФ негайно припинити будівельні роботи, які призводять до руйнування Ханського палацу.

 

Джерело: ЮНЕСКО

QHA