КИЇВ (QHA) -

Національні символи і основні національні інститути кримськотатарського народи були закладені у період першого Курултаю. Той час став історією, яка актуальна і до сьогодні, зазначив у коментарі QHA історик Андрій Іванець.

— Період Курултаю важливий, тому що це — історія, яка не закінчилася, історія, коли були закладені ті інститути і символи, які працюють у кримськотатарському співтоваристві та кримськотатарському народі до сьогодні. І якраз блакитний прапор з тамгою, цей символ був закладений у період першого Курултаю. Деякі ЗМІ пишуть, що він був затверджений у грудні 1917 року, але у протоколах Курултаю саме таких записів я не знайшов. Але у 1918 році Курултай діяв як національний парламент і створив парламентське бюро. На початку 1919 року цим бюро був затверджений документ про національну персональну автономію, в якому був такий опис прапора кримських татар, яким ми сьогодні його знаємо. Як офіційний національний символ його відновили у 1991 році.

Нагадаємо, 26 червня в Україні відзначили День кримськотатарського прапора. Раніше глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедляєв в інтерв'ю QHA розповів про проведення Другого Курултаю.

QHA