КИЇВ (QHA) -

Вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка є черговою ланкою в ланцюзі насильства і підриває довіру до української влади. Про це сьогодні, 30 травня, заявила директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук, яку цитує прес-служба організації.

Вона закликала владу негайно розслідувати вбивство журналіста.

— Жахливе вбивство Аркадія Бабченка не має залишитися безкарним. Українська влада не повинна зупинятися, поки злочинець, який скоїв це ганебне вбивство, не буде знайдений і притягнутий до відповідальності, — зазначила Покальчук.

Глава АI нагадала, що за останній час в Україні відбувається багато резонансних вбивств. І практично усі вони залишилися нерозкритими.

— На хвилі загального зростання кількості насильницьких нападів в Україні, це посилює нашу глибоку стурбованість з приводу здатності й бажання українських владних структур захистити журналістів, активістів та інших вразливих груп і забезпечити свободу слова, — сказала вона.

Покальчук підкреслила, що особи, які вчинили ці злочини, до цих пір не були притягнуті до відповідальності або навіть не ідентифіковані, що підриває довіру до здатності української влади протидіяти насильству проти журналістів і громадянського суспільства в цілому.

Раніше повідомлялося, що президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мікеле Ніколетті закликав Україну негайно розслідувати вбивство Бабченка.

Вбивство також прокоментував глава МЗС Великобританії Боріс Джонсон. Він зазначив, що шокований подією і закликав притягнути до відповідальності винних у вбивстві журналіста.

QHA