КИЇВ (QHA) -

1 січня поблизу села Демидів Вишгородського району Київської області співробітники поліції виявили тіло правозахисниці Ірини Ноздровської, яка зникла в кінці грудня у Києві.

Як стало відомо кореспонденту QHA, тіло Ноздровської знайшли під мостом через річку Кізка. Є підстави вважати, що її викинули з автомобіля.

Слідство у справі про вбивство юриста Ірини Ноздровської все ще чекає результатів розтину. Про це розповів представник Головного управління Національної поліції у Київській області Микола Жукович. За його словами, з цієї причини поліція не може чітко сказати, внаслідок чого настала смерть юриста.

Затриманий — колишній наречений убитої Ірини Ноздровської Віталій Сергєєв відмовився давати свідчення. Чоловік послався на статтю 63 Конституції, яка дозволяє не свідчити проти себе. На питання, чи має він здогади про те, хто міг скоїти вбивство, чоловік відповів, що не має жодних припущень.

Правоохоронці розглядають чотири основні версії вбивства юристки Ірини Ноздровської.

Як заявив прес-секретар Головного управління Нацполіції у Київській області Микола Жукович, це професійна діяльність правозахисниці, інша, більш конкретизована — через останню справу за фактом ДТП, наступна — хуліганство і ще одна  що її хотіли зґвалтувати,  повідомив держслужбовець.

У Києві 2 січня відбулася акція протесту біля головного управління Національної поліції Київської області у зв'язку із вбивством правозахисниці Ірини Ноздровської.

Начальник Головного управління Національної поліції у Київській області полковник поліції Дмитро Ценов заявив, що дочці і батькам вбитої Ноздровской надали охорону.

Юрист Ірина Ноздровська розслідувала вбивство своєї 26-річної сестри Світлани Сапатинської.

Зазначимо, що два роки тому п'яний Дмитро Россошанський у ДТП вбив 26-річну Світлану Сапатинську — сестру Ірини Ноздровської. Ноздровська була юристом і самостійно вела справу про вбивство сестри.

У червні цього року Дмитра Россошанського засудили до 7 років тюремного ув'язнення. Проте 28 грудня його адвокат спробував домогтися апеляції, але це йому не вдалося завдяки підтримці громадськості.

Ноздровській часто погрожували друзі і родичі Россошанського. Сам Россошанський є племінником судді Сергія Купрієнка (Вишгородський район Київської області).

QHA