КИЇВ (QHA) -

 

Вдова військовослужбовця Антитерористичної операції (АТО) подала до суду позов проти Росії і вимагає моральної компенсації у розмірі 60 тисяч євро. Про це повідомляється на сайті Судової влади.

— До суду з позовом проти Російської Федерації про стягнення моральної шкоди у розмірі 60 000 євро звернулася вдова загиблого військовослужбовця у своїх інтересах та інтересах малолітньої доньки, — йдеться у повідомленні.

Жінка зазначила, що її чоловік за наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України (ДПСУ) у складі маневреної групи виконував завдання щодо посилення охорони державного кордону з Росією у Донецькій області. Військовослужбовець підірвався на фугасі.

— У липні 2014 року під час виконання завдання з евакуації травмованих колег у м. Шахтарськ, БТР-80, яким керував чоловік, підірвався на фугасі збройних формувань Російської Федерації.

Відзначається, що у той день загинув ще один український військовослужбовець, і 8 військових дістали поранення.

Хмельницький міськрайонний суд у 2017 році встановив факт загибелі військового.

Жінка вказала, що РФ має нести відповідальність за військові дії в Україні.

— Жінка вказує, що загальновідомим є факт військової агресії Російської Федерації проти України, у результаті чого загинув її чоловік, тому саме Російська Федерація має нести відповідальність за військові дії, у результаті яких гинуть українці, і саме з цієї країни слід стягнути моральну шкоду на її користь, заподіяну загибеллю чоловіка і батька.

 

QHA повідомляло, що військові РФ на Донбасі почали здійснювати більше злочинів. Зокрема, російські військові комендатури Тореза погрожували вогнепальною зброєю місцевим приватним підприємцям і змушували віддавати матеріальні цінності під виглядом так званої «допомоги на передову».

QHA