СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Силовики затримали кримського татарина Ресуля Веліляєва і етапували його до Москви за нібито знайдені прострочені продукти в його магазині «Гузель», де раніше провели обшуки. Про це повідомила кримськотатарська поетеса і журналістка Ліля Буджурова на своїй сторінці у Facebook.

— Відправили його в Лефортово — вирвавши з дрібних рук якоїсь там провінційної Фемідішки і доставивши до найвищої і далекозорої, незважаючи на пов'язку на очах, Феміди Першопрестольної! За що? Ви не повірете! За знайдені (нібито) в особистому магазині прострочені продукти. І такого роду злочини, яких (якщо вони дійсно мали місце) в кожному супермаркеті і кожному напівпідвальному гастрономі хоч греблю гати, в компетенції тільки московського суду!, — написала вона.

Буджурова зазначила, що суд не чекав на експертизу продуктів і обрав запобіжний захід власнику магазину — арешт на 2 місяці.

— Я не знаю, якщо чесно, як це все можна пояснити на здорову голову. Версій у народі небагато. Перша: це чергова акція залякування кримських татар. Мовляв, не розслабляйтеся, не тіште себе боягузливою думкою, що «мене брати немає за що» — доберемося до всіх, не врятують ні регалії, ні добрі справи, ні хороша репутація. Друга версія: аж надто смачний бізнес у сім'ї Веліляєвих, і він дуже сподобався деяким дуже маленьким, але симпатичним для Москви кримським князькам. Третя: дуже не подобається білокам'яній, що якісь там місцеві представники крамольної національності замість того, щоб задовольнятися призначеним згори — смажити чебуреки і підносити панам шашлик — корчать з себе меценатів і бізнесменів, ходять не в драних капцях, зчеплених по лінії розриву духовними скріпами, а в лакованих черевиках-наріман.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що затримані російським окупантами у Білогірську підприємці — Ресуль Веліляєв та Алі Барієв вивезені з Криму.

QHA повідомляло, що Ресуля Веліляєва, силовики допитували понад три години.

В окупованому Криму в Білогірську 26 квітня силовики прийшли з обшуками в мережу магазинів «Гузель» і фірму "КримОпт". Обшукували також будинки членів сім'ї Веліляєвих — Ремзі, Ресуля, Екрем, Зери і Рустема. Веліляєві — відомі в Криму бізнесмени, меценати і засновники Благодійного фонду імені Бекіра Чобан-заде. Також силовики прийшли з обшуками в будинки Алі та Асана Барієв.

МЗС України назвало обшуки в Криму дискримінацією кримських татар. У заяві речниці міністерства Мар'яни Беци йдеться, що офіційний Київ передасть до міжнародних судів докази злочинів РФ.

QHA