КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 17 травня, депутати Верховної Ради ухвалили закон про трансплантацію анатомічних матеріалів людини.

Цей закон підтримали 255 нардепів. Згідно з новим законом, кожна людина може погодитися або відмовитися від посмертного донорства. Відповідь "так" — це письмова заява, відмітка в паспорті або посвідченні водія та внесення даних до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

"Запасний" варіант — це назвати довірену особу, яка після смерті людини оприлюднить його згоду або заборону на трансплантацію анатомічних матеріалів.

Якщо людина жодним чином не висловила свою волю за життя, будуть опитувати його родичів — чоловіка, дітей, батьків, рідних братів і сестер.

Не будуть використовувати органи людини після її смерті, якщо вона за життя виступила проти або ж це не дозволили її родичі.

Окрім того, забороняється використання анатомічних матеріалів, якщо ні в кого спитати дозволу: якщо проти суд, правоохоронці або судмедексперт. Не можуть бути донорами посмертно ветерани АТО і ООС, діти сироти, визнані недієздатними, а також ті, особистість яких не встановлена.

Раніше тимчасово виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що Кабмін ухвалив 19 постанов, які мають забезпечити реалізацію медичної реформи. Серед них програма з трансплантації органів, основна мета якої зменшити число українців, які вимушено виїжджають за кордон на лікування.

QHA