СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

«Верховний суд» Криму скасував вирок Володимиру Балуху та повернув кримінальну справу до суду першої інстанції для розгляду в іншому складі суду в зв'язку з порушеннями кримінально-процесуального законодавства.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці активіст Михайло Батрак.

— Тільки що «Верховний суд» Криму скасував вирок Володимиру Балуху. Подробиці пізніше, — написав він.

Адвокат Володимира Балуха Ольга Дінзе розповіла про те, що захист буде вимагати повернення кримінальної справи Балуха до прокуратури на додаткове розслідування.

— Це потрібно для того, щоб усунути всі процесуальні порушення, які були допущені на стадії попереднього розслідування. Оскільки кримінальна справа була незаконно порушена, так як її порушили до отримання оперативних матеріалів, які могли б стати приводом і підставою для порушення кримінальної справи, — розповіла адвокат.

На даний момент Володимир Балух залишається під вартою.

Як повідомляло QHA, Роздольненський «суд» в анексованому Криму 4 серпня виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ФСБ затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 під приводом того, що на горищі його будинку нібито були виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Раніше підконтрольна Кремлю влада Криму зажадала від Володимира Балуха зняти встановлену на стіні його будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18».

QHA