МОСКВА (QHA) -

Сьогодні, 29 вересня, в залі Верховного Суду Росії пройшло засідання у справі «Про заборону діяльності громадського об'єднання «Меджліс кримськотатарського народу» у порядку та на підставах, передбачених статтею 9 Федерального Закону від 25.07.2002 року № 1145-ФЗ «Про протидію екстремістської діяльності».

Суддівська колегія Верховного суду Росії в Москві після наради винесла рішення у справі про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території Росії і в Криму.

Так, тепер єдиний представницький орган кримських татар — Меджліс — заборонений на державному рівні в Росії та в окупованому нею Криму.

Про це із залу суду повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Інтереси відповідача — Меджлісу — представляли юристи російського правозахисного центру «Меморіал» Кирило Коротєєв, Тетяна Глушкова та Марина Агальцова.

Члени Меджлісу, демонструючи незгоду з забороною свого представницького органу, не були присутні на суді в Москві.

Нагадаємо, що 26 квітня так званий Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території Російської Федерації та на території захопленого нею півострова Крим.

Меджліс кримськотатарського народу є єдиним вищим повноважним представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу, що обирається Курултаєм з числа його делегатів.

Основною метою Меджлісу є ліквідація наслідків геноциду, вчиненого радянською державою щодо кримських татар, відновлення національних і політичних прав кримськотатарського народу і реалізація його права на вільне національно-державне самовизначення на своїй національній території.

У своїй діяльності Меджліс підзвітний Курултаю, керується її рішеннями, нормами міжнародного права та законодавчими актами України, що не суперечать цим нормам.

ФОТО: інтернет

QHA