СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні ветерани кримськотатарського національного руху звернулися до керівництва ФСВП Росії з вимогою негайно направити Асана Чапуха, який знаходиться у СІЗО, до лікувального закладу.

У листі повідомляється, що переведення Чапуха до лікувального закладу допоможе зберегти йому життя.

Нагадаємо, в окупованому Криму арештованого кримськотатарського активіста Асана Чапуха, якого підозрюють нібито у вимаганнях, помістили до одиночної камери.

Раніше стало відомо, що стан здоров'я Асана Чапуха залишається важким і продовжує погіршуватися. Журналіст Антон Наумлюк зазначив, що юристи готують звернення до Європейського суду з прав людини за статтею 39 Регламенту ЄСПЛ, згідно з якою держава повинна забезпечити заходи, які забороняють проводити дії, «через які заявник може постраждати, або навпаки зробити щось, що припинить завдавати непоправної і істотної шкоди заявнику».

13 грудня співробітники слідчого ізолятора обіцяли, що Асана Чапуха переведуть в медичний блок СІЗО міста Сімферополь з подальшою госпіталізацією в один з медичних закладів міста. Однак до цих пір цього не сталося.

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму проведено обшуки у будинках Асана Чапуха і Амета Асанова в Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара в Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача в с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

Ввечері 23 листопада окупанти відпустили двох затриманих активістів — Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара.

Відзначимо, Київський районний «суд» Сімферополя ухвалив рішення про запобіжний захід Асану Чапуху. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

QHA