КИЇВ (QHA) -

На голосуванні у Верховній Раді за відповідне рішення віддали голоси лише 173 депутати, тому ветований президентом закон прийнятий не буде.

Згідно з цим законом, субсидія могла призначатися без заяви громадянина, а згідно з відомостями Пенсійного фонду України та органів місцевого самоврядування або наданої довідці про доходи.

— Жодним чином не заперечуючи необхідності спрощення процедури оформлення пенсіонерами та інвалідами субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, змушений констатувати, що аналіз положень закону, який надійшов на підпис, свідчить, що ним ускладнюється процедура призначення субсидій, а отже, і реалізація відповідного права громадян, — пояснив накладене вето глава держави.

На думку Порошенка, рішення видавати субсидії за довідкою може ускладнити процедуру. Мається на увазі, що субсидії видаються і видаватимуться автоматично за заявою та декларацією про доходи громадянина, без будь-яких довідок і втручання місцевих державних органів.

QHA раніше писало, що у відповідь на літній всеукраїнський марш протесту проти підвищення комунальних тарифів міністерство соціальної політики рекомендувало оформляти субсидії, називаючи це ефективним інструментом економії коштів при оплаті житлово-комунальних послуг.

ФОТО: інтернет

QHA