КИЇВ (QHA) -

У рамках апеляції фігуранту справи «українських диверсантів» Євгену Панову хочуть збільшити термін ув'язнення з 8 до 10,5 років. Про це повідомив QHA брат політв'язня Ігор Котелянець.

— У липні так званий Кримський вищий суд оголосив Євгену вирок. Йому дали вісім років, наші адвокати подали апеляцію в Москву. Прокурор у рамках справи просить переглянути термін і збільшити його до 10,5 років. Абсолютна відсутність доказової бази і абсурдна аргументація, він нічим не підкріплює це, — повідомив Ігор Котелянець.

За його словами, захист розуміє всю необгрунтованість звинувачень, але має намір продовжувати апеляцію, щоб вийти на рівень міжнародних судів.

— Ми розуміємо, що він може просити хоч 50 років і справа не в російському суді, який в принципі не існує. Це не суд, а інструмент виконання політичних замовлень щодо українських громадян. Мого брата, як і інших політв'язнів, можна звільнити тільки через обмін. Зараз потрібно пройти всі російські судові етапи, щоб вийти на міжнародні суди, — підкреслив брат політв'язня.

За його словами, Євген Панов морально готовий до етапування в Росію і схильний вважати, що найближчим часом обмінів не буде.

— Зараз мій брат перебуває у Сімферополі. Чесно кажучи, настрій у нього не дуже. Він сподівався, що влітку відбудуться обміни у зв'язку з історією з голодуванням Сенцова і великою увагою міжнародної спільноти. Зараз він схильний вважати, що обмінів не буде, і він до цього морально готується, стійко тримається. Поки його нікуди не перевезли. Але він готовий, що у будь-який момент його можуть відвезти куди-небудь в Магадан, — сказав Ігор Котелянець.

Окупаційна влада обмежила доступ до політв'язня. У близьких навіть немає можливості передати йому ліки, яких він потребує через проблеми зі здоров'ям. Спілкування відбувається тільки через адвоката, який може заходити до політв'язня один–два рази на місяць.

— У нього дуже болить спина і зуби, зуби взагалі випадають. Ніякої адекватної медичної допомоги там немає. Була можливість передати навіть не медикамент, а мазь на травах, в якій немає ніяких штучних хімічних речовин, а нормальні медикаменти не можна передати, — повідомив брат політв'язня.

Нагадаємо, окупанти висунули Євгену Панову звинувачення у тому, що він нібито планував диверсію на цивільних і військових об'єктах в Криму.

Як повідомляло QHA, 13 липня, так званий "Верховний суд Криму" засудив фігуранта справи «українських диверсантів» Євгена Панова до 8 років колонії суворого режиму.

Раніше в «суді» 9 липня Панов виступив з останнім словом і заявив, що йому немає в чому виправдовуватися і він нічого не порушував.

Брат Панова Ігор Котелянець в ефірі радіо Hayat заявив, що звинувачення проти Євгена Панова будувалося на свідченнях секретних свідків. Він зазначив, що у справі проти Євгена Панова не існувало жодного доказу, а співробітники ФСБ погрожували йому ще більшим терміном.

QHA