СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Можна закрити людину, можна навіть вбити її, але не можна змусити її не думати, — сказав кримськотатарський активіст Сулейман Кадиров, виступаючи сьогодні з останнім словом у так званому «Верховному суді» Криму.

— Можна закрити людину, можна навіть вбити її. Але як закрити думки? Як вбити віру? Як змусити інших не думати? Як позбавити людяності всіх? Хіба що вкрасти їхню душу, серце, розум. А це однозначно не в наших силах, — сказав Кадиров.

Кримськотатарський активіст заявив, що не вважає себе винним і в своїх діях не бачить складу злочину.

Він зазначив, що ні в чому не кається і не просить пробачення.

— Я ні в чому не каюсь, ні перед ким не прошу вибачень, і якщо прошу суд, то лише про одне: оголосити виправдовувальний вирок щодо мене, — заявив він.

Адвокат Олексій Ладин у свою чергу заявив, що провина його підзахисного не була доведена. Він вказав на те, що у словах Кадирова не було ніяких закликів, про це свідчать результати проведених експертиз, у тому числі й експертизи ФСБ. У зв'язку із цим адвокат просив "суд" скасувати вирок, оголошений «Феодосійським міським судом», і оголосити виправдовувальний вирок.

Адвокат Еміль Курбедінов також підтримав свого колегу, і назвав цю справу політично мотивованою.

Тим часом, як писало QHA, Суддя Олена Міхалькова, порадившись, ухвалила рішення залишити вирок «Феодосійського міського суду» чинним. «Суд» таким чином не врахував доводи захисту кримського татарина.

Нагадаємо, "суд" в Криму засудив Сулеймана Кадирова до 2 років позбавлення волі умовно і заборонив протягом 2 років вести громадську діяльність, в тому числі у соціальних мережах.

Відзначимо, Кадирова звинувачували в порушенні ч. 2 ст. 280.1 КК РФ — "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Більшості обвинувачених за статтею 280.1 закидають саме частину другу: їх судять за пости або репости у соціальних мережах. Кадиров не став винятком.

За версією звинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Демьянченка, який представлявся кримським татарином з Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За декілька місяців під репостом з'явився коментар Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Обвинувачення базується на "експертизі", проведеній працівниками ФСБ, які доводять, що у коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року в будинку Кадирова провели обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у "сепаратизмі".

QHA