КИЇВ (QHA) -

З моменту вбивства журналіста Павла Шеремета у Києві минуло два роки, проте вбивці й замовники злочину досі не оприлюднені.

За словами речника Генпрокуратури Андрія Лисенка, слідчі провели більше 20 експертиз у цій справі, її розслідує міжвідомча слідчо-оперативна група, до складу якої входять співробітники Національної поліції і Служби безпеки України.

— На сьогодні проведено більше 20 різних експертиз, деякі ще тривають. За словами слідчих, опитано десятки людей, проведено моніторинг ефіру мобільного зв'язку, вивчено записи камер відеоспостереження і матеріалів, які з'являлися у медіа-просторі, — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що слідство наразі відпрацьовує 4 основні версії з приводу мотивів вибуху автомобіля Павла Шеремета: професійна журналістська діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізація ситуації в Україні, помилка з об'єктом (підірваний автомобіль належав власниці «Української правди» Олені Притулі).

Заступник глави Нацполіції В'ячеслав Аброськін, у свою чергу, заявив, що слідство може встановити особу, причетну до вбивства Павла Шеремета, завдяки аналізу відеоматеріалу.

— Триває серйозна робота за певними напрямами, аналіз усіх відеоматеріалів, які були вилучені під час слідчо-оперативних заходів, а це понад три тисячі терабайт відеоматеріалу. Завдяки цьому особу, яка була до вбивства і яка була на відео під час безпосереднього мінування, можна ідентифікувати, — цитує Аброськіна прес-служба Нацполіції.

Сьогодні, 20 липня, у центрі Києва на місці вбивства Павла Шеремета відбулася акція, під час якої вшанували пам'ять загиблого журналіста. На акції були присутні друзі та колеги Шеремета, активісти, депутати Верховної Ради і посол США в Україні Марі Йовановіч.

QHA повідомляло, що фільм-розслідування «Вбивство Павла» про вбивство Павла Шеремета був відзначений престижною європейською нагородою — DIG Award 2018. Нагороду в Італії отримала одна з авторів розслідування Олена Логінова.

Нагадаємо, журналіст видання «Українська правда» і ведучий «Радіо.Вєсті» Павло Шеремет загинув під час вибуху автомобіля 20 липня 2016 року в Києві, на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка. Автомобіль належав директору «Української правди» Олені Притулі. Причиною підриву став вибуховий пристрій.

QHA