КИЇВ (QHA) -

За перше півріччя в окупованому Криму зафіксовано шість неприродних смертей, четверо з яких — представники корінного кримськотатарського народу.

Як передає кореспондент QHA, такі дані представила менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Ельвіра Сагірман під час презентації аналізу порушень прав людини в окупованому Криму за перше півріччі.

Зокрема, три людини загинули в СІЗО у квітні. Також нещодавно було скоєно напад у селі Давидівка на кримськотатарську родину, коли зарізали 33-річну жінку, а її маленький син отримав поранення, від яких помер в лікарні.

Коментуючи вбивство кримськотатарської сім'ї, член Меджлісу крімсткотатарского народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв акцентував, що останнім часом в окупованому Криму почастішали напади на кримськотатарські родини, коли руками асоціальних елементів людей намагаються залякати.

— За останній період ми бачимо декілька випадків, коли відбуваються напади на кримськотатарські родини. Зокрема, був ще напад у селі Вишенне, коли група молодих людей увірвалася в будинок кримських татар і побила всіх, хто там перебував, незалежно від віку. Останнім часом спостерігаємо тенденцію, коли під виглядом асоціальних елементів проводяться напади на представників корінного народу з метою витіснення корінного народу з їхньої Батьківщини, — підкреслив Барієв.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Комітет з питань демократії, прав людини і гуманітарних питань ПА ОБСЄ підтримав український проект резолюції про порушення прав людини в анексованому Криму. За ухвалення резолюції проголосувало 35 осіб, виступили проти — дев'ятеро, а семеро утрималися від голосування.

QHA