КИЇВ (QHA) -

З початку 2018 року, з впровадженням біометричного контролю на українських кордонах, Україну відвідало 96 тис громадян РФ, повідомив глава Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Петро Цигикал.

Він зазначив, що біометричний контроль здійснюється на усіх авіаційних та міжнародних пунктах пропуску і на кордоні з Європейським союзом.

— З Росії до нас люди їдуть в основному з комерційних справ і до родичів. У російській пресі багато було сказано про те, що ми хочемо обмежити права і свободи громадян РФ. Але до законослухняних громадян у нас немає ніяких питань, просто відбувається фіксація їхніх даних. Таку систему мають багато країн, — зазначив Цигикал.

Зокрема, такий контроль покликаний зменшити ризики і підвищити прикордонну безпеку України. У тому числі щодо проникнення на територію країни терористів з РФ.

Тим часом сама Росія, як відзначають прикордонники, створює різноманітні перешкоди на кордоні з Україною, запровадивши посилену перевірку щодо громадян України. Москва також створює перешкоди для переміщення вантажів громадян України.

Нагадаємо, з 1 січня у пунктах пропуску на українському кордоні запрацював біометричний контроль для іноземних громадян.

QHA