КИЇВ (QHA) -

У столиці України незабаром почне курсувати «розумний» тролейбус, який збиратиме дані про пасажиропотік у місті, фіксуватиме порушення і стежитиме за пасажирами у салоні.

Так, стереокамера на вході у тролейбус зафіксує пасажирів, які заходять і виходять з нього, а вже всередині пасажири потраплять у поле зору камери з об'єктивом «риб'яче око», радіус якої охоплює увесь салон. Ще одна камера буде встановлена ​​на лобовому склі, саме вона фіксуватиме, чи рухається автомобіль по смузі громадського транспорту і чи припаркована на ній машина.

Завдяки цим даним в майбутньому водіїв-порушників штрафуватимуть.

У тролейбусі також встановлена ​​онлайн-система з 3D-модемами, яка автоматично відправляє зібрану інформацію у дата-центр і в поліцію, що допоможе зменшити кількість конфліктів у громадському транспорті.

— Якщо, наприклад, почалася якась сварка або сталася надзвичайна подія, водій оцінює ситуацію в тролейбусі, може оперативно зв'язатися з диспетчером і повідомити, що потрібно викликати поліцію, — пояснив директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Раніше повідомлялося, що через байдужість влади, або їхньої протизаконної комерційної діяльності, кияни отримали підвищені тарифи на проїзд у маршрутних таксі.

Нагадаємо, як писало QHA, у Києві здорожчає проїзд у приватних маршрутних мікроавтобусах. Деякі перевізники вже підняли ціну на 1 – 2 грн, ще частина обіцяє зробити це трохи пізніше.

Джерело: телеканал "Київ"

QHA