КИЇВ (QHA) -

Українські громадські діячі, письменники відправили листа українському політв'язню Олегу Сенцову в колонію у Лабитнангі (Росія). Про це повідомив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров на своїй сторінці у Facebook.

Захаров зазначив, що листа підписали Ліна Костенко, Оксана Пахльовська, Іван Дзюба, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Дмитро Стус, Тетяна Тере, Яніна Соколова, Ганна Герман і багато інших.

Усі, хто підписали листа, попросили Олега Сенцова припинити голодування.

Нижче наводимо текст листа:

"Дорогий Олег!
Наш лист, наше звернення до тебе народилося не одразу. Ти знаєш, що від самого початку оголошення твого голодування все українське суспільство підключилося до твоєї вимоги звільнити всіх ув'язнених, які перебувають в російських в'язницях. З упевненістю і з любов'ю до тебе говоримо — і українське суспільство, і державні діячі України, і низка світових політичних і громадських діячів, у тому числі й в Росії, підключилися. І сьогодні тривають потужні акції на підтримку твоєї вимоги.
Дорога наша рідна людина, ми знаємо, що, незважаючи на тюремну закритість, ти багато знаєш. Але ми тут, на волі, знаємо про реальність сьогоднішньої світової політики, яка нас змушує набратися терпіння і попросити у тебе про це.
В українському суспільстві бродило переживання: чи маємо ми право просити тебе зупинити голодування? Ми сильно хвилювалися, ми не сміли до тебе звернутися. З одного боку, ми єдині з тобою у твоїй вимозі. З іншого боку, ми боїмося за твоє життя і за життя усіх хлопців. Усі люди доброї волі й за кордоном, і в Україні підтримують твою ідею з вимогою звільнити усіх. Але мимоволі увесь світ звернувся з вимогою звільнити Олега Сенцова. І в деяких випадках навіть забув суть твоєї вимоги.
У світі не так багато людей такої волі, як ти. Ми знаємо, що ти не любиш, коли про тебе говорять хороше. Але така вольова, міцна духом людина нам потрібна живою. Саме для того, щоб продовжити подальшу боротьбу за усіх наших хлопців, за яких ти готовий життя покласти. Ти нам потрібен. Навіть з в'язниці ти зміг об'єднати усіх нас для цієї боротьби.
Якщо не зараз, то пізніше, у найближчому майбутньому ми все одно звільнимо тебе. Ми — це Україна і багато-багато людей доброї сильної волі у цивілізованому світі.
Ми тебе просимо від імені усіх нас. Від імені усіх, хто цінує життя і волю вище за все. Просимо з повагою і з любов'ю до тебе.
Низький уклін твоїй мамі. Наша любов до твоїх діток! Заради любові до них, заради любові до нас, заради Бога просимо тебе зупинити голодування. Настійно просимо. Дуже просимо тебе!"

Євген Захаров також згадав історію лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, який тримав найтриваліше голодування. До Джемілєва тоді звернувся академік і правозахисник Андрій Сахаров з проханням припинити голодування, і Мустафа Джемілєв не зміг йому відмовити.

— Коли Мустафа тримав найтриваліше голодування і вже був готовий розлучитися з життям, до нього на побачення приїхала мати з братом із запискою від Андрія Сахарова. У ній Сахаров писав, що просить Мустафу відмовитися від голодування. Про те, що для всіх однодумців і прибічників набагато важливіше його життя, ніж його, нехай героїчна, смерть. Не врахувати думку Сахарова Мустафа не міг. Він припинив голодування ...

QHA повідомляло, що Олег Сенцов попросив свого адвоката Дмитра Дінзе рідше відвідувати його, оскільки навколо його справи нічого не відбувається.

Пізніше британське видання Independent опублікувало нібито слова сестри Олега Сенцова Наталії Каплан, що Сенцов зараз у передсмертному стані. У виданні відзначили, що, за словами сестри політв'язня, Сенцов погодився брати по дві – три ложки харчової суміші на день, проте цього недостатньо через проблеми із серцем.

У свою чергу, Наталя Каплан спростувала інформацію про «передсмертний стан» політв'язня.

QHA