КИЇВ (QHA) -

За три роки окупації Криму зафіксовано 44 випадки агресії щодо журналістів, які досі залишаються нерозслідуваними. Про це розповіла голова Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик у рамках презентації індексу фізичної безпеки журналістів України, яка проходила у Києві 4 жовтня, передає кореспондент QHA.

Вона зазначила, що 2014 року було зафіксовано 39 випадків нападів на журналістів, 2015 року — 3 випадки, і 2016 року  2.

Ми бачимо, що кількість знизилася в наступні роки після окупації, але це говорить про те, що якщо випадків нападу стає менше, то це не означає, що журналістам стало працювати добре. У випадку з Кримом це означає тільки те, що всі критично мислячі журналісти, які об'єктивно висвітлювали те, що відбувалися там, були витіснені з Криму або з професії, розповіла Печончик.

Крім того, вона повідомила, що після анексії півострова переїхати на материкову Україну були змушені 10 редакцій, а більше 20 інтернет-видань у Криму були заблоковані.

Нагадаємо, за останні дев'ять місяців Національна спілка журналістів України (НСЖУ) зафіксувала 75 ​​випадків фізичної агресії щодо журналістів.

QHA