КЕРЧ (QHA) -

Екологи розцінюють останні події на Керченському півострові як загрозу техногенної катастрофи. До недавнього часу Керченський півострів залишався найменш освоєною частиною Криму. Значною мірою він складається з природних степових ділянок, скель та інших природних ландшафтів, рясно наповнених пам'ятниками історії та археології, а також культури кримськотатарського народу. У 1980-х роках вчені пропонували оголосити весь півострів біосферним заповідником.

Сьогодні східна частина Криму страждає від нових загроз, що не існували в роки, коли півострів був підконтрольним Україні. Найбільш відчутними серед них є наслідки військових навчань на території Караларського регіонального ландшафтного парку. У минулому територія парку була військовим полігоном, проте в останні десятиліття цей негативний вплив був припинений. Зараз же на «полігоні» відновлений військовий аеродром. Порушення рослинності та ландшафтів, забруднення ґрунтів залишками вибухових речовин і фактор постійного неспокою повністю нівелювали заповідний статус території РЛП.

Крім цього, на території Опукського природного заповідника (який також розміщений на Керченському півострові) і поруч з ним російські війська заснували потужний військовий полігон, у тому числі для бомбометання. На полігоні вже проходили повномасштабні навчання. Уявити собі подальше гніздування зникаючих у природі степового журавля і дрохви в умовах бомбардування неможливо. А крім того, на територію РЛП почали звозити сміття з Керчі, що також є несумісним з природоохоронним статусом території.

Однак найбільшою, хоча поки нереалізованою загрозою для природи Керченського півострова залишається намір транспортного сполучення через так званий Керченський міст. Експерти вважають, що у випадку спорудження зазначеного об'єкта Керченський півострів перетвориться на транзитну зону, що стане причиною масштабного розвитку інфраструктури (у тому числі складських приміщень, транспортних депо і т.п.) уздовж проектованих транспортних шляхів, адже, як йдеться в поширеному проектантами моста відео, Керч стане «східними транспортними воротами Криму». У цьому випадку екологія півострова буде зруйнована остаточно.

ФОТО: інтернет

QHA