КИЇВ (QHA) -

У столиці України сьогодні, 28 січня, відбулося сьоме засідання виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар за участю голови конгресу Рефата Чубарова, членів виконкому конгресу, ревізійної комісії конгресу і представників кримськотатарських діаспор з Туреччини, Румунії, Польщі, Литви та Киргизстану. Засідання також відвідали кримськотатарські активісти Молодіжного комітету при ВККТ.

У результаті продуктивного дев’ятигодинного обговорення нинішнього становища кримськотатарського народу на території незаконно окупованого Криму, а також інших актуальних питань виконком ВККТ прийняв наступні рішення:

1. Скласти лист для нової адміністрації Сполучених Штатів Америки про проблеми Криму і кримськотатарського народу. Після внесення усіх поправок та остаточного затвердження генеральний секретар ВККТ відправить лист адресату.

2. Відповідальність за розробку плану дій в питанні стратегії публічної дипломатії кримських татар покласти на Ескендера Барієва, Гаяну Юксель, Еміне Джапарову і Намика Кемаля Баяра.

3. У рамках наданих засіданням виконкому ВККТ повноважень провести редакційні роботи для приведення статуту Конгресу у відповідність до українського законодавства. Після закінчення редакційних робіт завершити процес реєстрації Конгресу.

4. Донести до громадськості підготовлену ВККТ заяву щодо затримань і арештів кримського татарина Сейрана Салієва і адвокатів Еміля Курбедінова та Миколи Полозова.

5. У зв'язку з 620-ю річницею поселення кримських татар в Литві провести в даній державі різні міжнародні заходи, за які відповідають члени виконавчого комітету Адас Якубаускас, Есма Аджиєва і Гульнара Бекірова. Вирішено також зробити внесок у розмірі однієї тисячі євро на пам'ятник до сотої річниці незалежності Литви.

6. Створити національну робочу групу і провести різноманітні заходи в зв'язку з сотої річницею першого Курултаю кримськотатарського народу.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар — структура, що об'єднала кримських татар, які проживають на історичній батьківщині, в Криму, а також в діаспорі в різних країнах світу (Туреччина, Румунія, Польща, США, Канада, Литва, країни Західної Європи та Середньої Азії).

Перше засідання Всесвітнього конгресу кримських татар пройшло 9 травня 2009 року в Сімферополі/Акмесджиті, в ньому взяли участь 420 делегатів з 13 країн. Головою зборів обрано Рефата Чубарова.

Друге засідання, на якому були присутні члени 180 громадських організацій кримських татар з 12 країн, уповноважені представники урядових кіл, громадських організацій і ЗМІ, відбулося 1-2 серпня 2015 року в Анкарі (Туреччина). На ньому було прийнято рішення про створення Міжнародної громадської організації «Всесвітній конгрес кримських татар» з метою сприяння на міжнародній арені національним органам самоврядування кримськотатарського народу. Головою ВККТ був знову обраний Рефат Чубаров. Також були переобрані члени виконавчого комітету конгресу, в який увійшов 21 представник, і члени ревізійної комісії.

Третє засідання виконавчого комітету пройшло в Румунії та Україні (в Києві та селищі Чонгар Херсонської області), четверте — у Вільнюсі (Литва). П'яте засідання виконкому ВККТ відбулося в турецькому місті Ескішехір, шосте — в Києві 4 — 5 листопада 2016 року.

ФОТО: інтернет
 

QHA